29 Nisan 2010 Perşembe

BARCELONA:1-INTER:0Guus Hiddink kimdir,kariyeri tartışılmaya bile mahal vermeyecek başarılarla dolu bana göre Dünya'nın en başarılı 5 teknik adamından biridir.Peki Jose Mourinho kimdir,dünyanın en iyi teknik direktörümü bilmem ama açık ara egosu en yüksek teknik adamı olduğunu söylersek abes kaçmaz herhalde(Söz Yılmaz Vural'dan dışarı)...

Geçen sene Barcelona'nın rüya takım olma yolunda önüne en büyük taşı koymak üzere olan Hiddink'li Chelsea bu gayeye hangi yolu izleyerek ulaşmak üzereydi,sadece karşısındaki takımın potansiyelinin farkında olup haddini bilen bir oyun oynayarak.Hiddink büyük hoca olmasına rağmen haddini bildi,oyuncuları milyon dolarlık futbolcular olmasına rağmen hadlerini bildi,hatta Chelsea taraftarı dahi haddini bildi,kısacası Chelsea haddini bildi,kupa yolunda tek hataları "fazlasıyla" hadlerini bilmeleri oldu,kendi sahalarında 1-0 önde oldukları maçta 10 kişi kalan rakiplerinin üzerine gitmekten korktular ve cezasını 90+4'de Iniesta'nın ayağından yedikleri golle çektiler.Dedik ya dünyanın egosu en yüksek hocası Mourinho diye,evet ego had safhada ama kendisini Special One diye takdim eden adam dahi haddini bildi bu gece,ilk maçta Eyyafyallayöküll'ünde yardımıyla rakibini 3-1 yenen Inter bu gece rakibine oynadığı futbolla bir nevi iade-i itibar yaparak,4-3-3 oynamasına rağmen sadece topun gerisinde kalarak skoru korumayı düşündüler.11 kişiyken ortaya koydukları oyun ne ise 10 kişiykende aynısını sürdürdüler ve istediklerini aldılar.Tabi Motta'nın kırmızı ile birlikte Bojan'ın verilmeyen golü gecenin skandallarından olsa da kazanan Mourinho oldu...Bu eşleşmenin Messi ile birlikte reytingi en yüksek adamı olan Mourinho tabi ki kazanan bir Mourinho ne yapacaksa hepsini yaptı keza hakkıydıda,kupayı alırmı almazmı bilemem ama oyuncu değişikliklerinden oyun sistemine zamanında Rivaldo'nun rövaşatasıyla bağlandığım bu takımın 90+4'te bile sisteminden ve oyun planından vaz geçmeyerek ayağa pas yapması beni bugün bu takıma tekrar tekrar bağlayan ve keyif veren yegane şeydir.Futbol kendi hikayesini yeniden yazarken Katalanları finalde görememek benim adıma üzücü ama finaldeki adamlardan birisi Mourinho,diğeride Van Gaal olunca yazılacak yeni hikaye şimdiden beni heyecanlandırıyor!

NOT:Real'lilerin ve Milan'lıların dua ettikleri günde Real'liler daha Müslüman çıktı,şimdi Milan'lılar için adak adama zamanı!

3 yorum:

kerberos dedi ki...

Karizma adam öyle gudubey gibi her golden yada galip geldiği her maçtan sonra sevinmez! Karizma adam ortamı gercem, yok öyle psikolojik savaş peşinde koşcam diye maçtan önce yada maçtan sonra her bokla ilgili konuşmaz! 'Ben Özelim!' tamam iyi hocasın, hocalığına lafımız yok zaten de sen resmini anlatma ya, bırak resmin seni anlatsın! Karizma falan değilsin Jose. umarım seneye Madrid'in başına geçer, yanınada alır 'Köle' Ronaldo'sunu, Madridden nefret etmek için bir nedenimiz daha olur. Sinir oldum ya! (belkide bunda 7 gündür perhizde olmamımda bir etkisi vardır :) )

son söz: Deutschland Aber Alles

Neo Wan dedi ki...

bir saplantım var tarihin gördüğü en büyük takımın başında seni izlemek istiyorum. forza madrid forza jose.

alengir dedi ki...

@ kerberos:Rahat ol yiğidim sen sağlığına dikkat et,takma madridi,nuriyi keyfine bak

@ Neo War:Aslında bende merak ediyorum Mourinho Real birlikteliğini ama sonunu hayırlı olacağını düşünmüyorum,hocanın işine karışan bir yönetimle,işine karışılmasını sevmeyen bir hoca