11 Mart 2010 Perşembe

O KEN İLE RYU AKİLLİ OLSUN AKİLLİ


En popüler dövüş oyunlarından biri olan Street Fighter’ın Nisan’da yayımlanacak olan IV. edisyonunda onuncu ve en tuhaf dövüşçü karakteri tanıtıldı. Kendisi turuncu derili ve mavi saçlı bir ‘pehlivan’!

Xbox360 ve PlayStation3 için 27 Nisan 2010’da yayınlanacak olan Super Street Fighter IV’ün yeni dövüşçü karakteri, Hakan adında bir ‘Türk’. Oldukça ‘kaygan’ bir dövüş tarzı olan Hakan, kendisini sık sık yağlıyor ve yer yer çayır güreşi hareketleri de kullanarak rakipleriyle dövüşüyor.

IGN oyun sitesinde yer alan habere göre, oyunun ana karakterleri olan Zangief ve Abel kadar cüsseli olan Hakan, ağır olmasına karşın yağlı ve kaygan vücudu sayesinde gayet mobil ve çevik olabiliyor. Göbeğinin üstünde kayarak düşmana girişiyor, ani dönüşler yapabiliyor, ayakları üzerinde kayabiliyor, rakibini yağlı kolları arasında sıkıp göğe fırlatıyor, yağlı bedeni etrafında döndürerek etkisiz hale getiriyor ve daha pek çok taktik uyguluyor.NTVMSNBC'nin haberi böyle,Türkler olarak Street Fighter'a da girmiş oluyoruz,80 doğumlu gençlik(80 doğumlu olmaktan ve çocukluğunu 80 ve 90'larda geçirmekten nemalanmayacağıma and içerim) için,yani diğer bir deyişle atari salonlarında çocukluğunu geçiren ben gibi,biz gibi, Ken'i tutan Ryu'yu tutan,Dalsım'ı alıp uzaktan vuranlar için öte bir anlam barındıran haber,sokağa dökülesi,havaya sıkılası bir haber.Artık bizim de Hakan'ımız var,belki turuncu derili,belki mavi saçlı ama sorarım size hangimiz bir turuncu derili mavi saçlı Hakan değiliz.İşte bu başarılı lejyonerimiz Hakan'ın bir videosu:...Gördüğünüz gibi Hakan gavurun beline beline vurup Türk'ün gücünü cümle aleme gösteriyor.Hakan'ın açtığı bu yoldan kahveden arkadaşlarını toplayan Cengizhan Lisesi 2. sınıf terk Cemil'lerin,Selim'lerin,Kadir'lerin geçmesi dileğiyle,sabırsızlıkla oyunu bekliyoruz bre pehlivane...

Hiç yorum yok: